Tani pierścionek zaręczynowy

Cena pierścionka zaręczynowego to bardzo często temat tabu. Zakochani mężczyźni chcieliby rozpieścić przyszłą żonę luksusową biżuterią, która będzie jej przypominała o tym niezwykle ważnym momencie. Social media kreują modę na bogato zdobione, ekskluzywne pierścionki z ogromnymi brylantami. W rzeczywistości, mało kto może pozwolić sobie na tak kosztowną ozdobę. Poszukiwania taniego pierścionka zaręczynowego nie powinny być żadnym wstydem. W końcu nie każdy stawia na piedestale rzeczy materialne. Wspomniany element biżuterii charakteryzuje się ogromnym znaczeniem mentalnym i to właśnie ono powinno być najważniejsze. 

Pierścionek zaręczynowy – jak zaoszczędzić?

Oszczędzanie na pierścionku zaręczynowym to absolutnie normalna sprawa. Nie chodzi oczywiście o kupienie możliwie najtańszej biżuterii, a wyszukanie modelu, który spełni oczekiwania ukochanej i zmieści się w przewidzianym budżecie. Sposobem na zaoszczędzenie będzie przede wszystkim wybranie minimalistycznego wzoru. Piękno ukryte w prostocie okaże się ponadczasowe, co z pewnością zachwyci twoją drugą połówkę. Duże znaczenie odgrywa także waga wyrobu jubilerskiego. Aby nie ponieść horrendalnych kosztów wybierz ten stosunkowo lekki, pozytywnie wpłynie to także na komfort noszenia. Pamiętaj o wyborze odpowiedniego kamienia szlachetnego. Ze względu na dużą trwałość diament jest najdroższym z klejnotów, istnieją jednak równie odporne minerały, które będą znacznie bardziej przyjazne dla twojego portfela. 

Co jeszcze wpływa na cenę pierścionka?

Czynnikiem, który potrafi podnieść cenę biżuterii o znaczną kwotę jest renoma sklepu jubilerskiego. Poszukując miejsca na zakup tak ważnej ozdoby, skorzystaj z oferty mniej znanych marek, jednak pamiętaj, aby zwrócić uwagę na certyfikaty autentyczności. Dużą rolę odgrywa także liczba zdobień – im trudniejszy do wykonania pierścionek, tym jego cena jest wyższa. Ponadto, niezwykle ważny jest metal szlachetny. Im wyższa próba złota, tym proporcjonalnie większa będzie wartość konkretnej biżuterii.