Jak dobrać kolor złota do urody?

Biżuteria to doskonały sposób na upiększenie wybranej stylizacji i dodanie jej elegancji. Aby doskonale sprawdzała się w swojej roli należy dobrać ją nie tylko do outfitu, ale także do naszego typu urody. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z podziałem typów urody na cztery pory roku. Kobiety, które należą do jesieni doskonale zaprezentują się w ciepłych kolorach. Biżuteria z żółtego złota, wzbogacona o bursztyn lub cytryn okaże się strzałem w dziesiątke. Wiosenny typ urody skomponuje się z tym samym kruszcem z tą różnicą, iż wybór kamienia będzie nieco większy. Tutaj doskonale sprawdzą się morganit, szmaragd, czy malachit. Wybór różowego złota także będzie poprawny. Osoby o zimowym typie urody znajdują się jeszcze bardziej komfortowej sytuacji. Ich prezencja świetnie współgra z białym złotem, srebrem i platyną, które mogą zostać ubarwione przez szafir, rubin, czy czarny diament. Letnia uroda pozwala na wybór tych samych kruszców połączonych z nieco mniej intensywnymi klejnotami. Są to między innymi ametyst i akwamaryn. 

Jak wyczyścić złoto?

Aby biżuteria dodawała nam blasku na dłużej, warto poświęcić trochę czasu na wyczyszczenie jej. W tej dziedzinie niezawodny jest ocet. Nawilżone nim waciki doskonale uporają się zabrudzeniami. Następnie należy wypolerować złoto wilgotną szmatką i cieszyć się cudownym efektem. Do usuwania brudu nadaje się także roztwór wykonany z wody i płynu do naczyń lub mydła. Soda oczyszczona to środek, który rozprawi się z biżuterią w ekstremalnym stanie, na przykład pokrytą rdzą.

Czy biżuteria sprawdzi się jako prezent?

Zbliżające się uroczystości często budzą w nas wątpliwości odnośnie idealnych podarunków. Ponadczasowym i niezwykle uniwersalnym pomysłem na prezent jest biżuteria. Na rynku znajdziemy ozdoby dedykowane każdemu – od dzieci, przez dojrzałych mężczyzn, aż po zwierzęta. Mnogość wzorów, zdobień, rodzajów i stylów pozwala na odnalezienie idealnego podarunku dla dowolnej osoby. Biżuteria daje nam możliwość wyrażenia drzemiących w nas uczuć bez użycia słów. Nic więc dziwnego, że od pokoleń jest symbolem miłości. Pierścionki zaręczynowe oraz obrączki ślubne to dowody na istnienie szczególnej relacji pomiędzy dwojgiem ludzi.