Ile wydać na obrączki ślubne?

Planowanie ślubu wiąże się z ogromnymi kosztami. Częścią składową weselnego budżetu jest także cena obrączek. Trudno jednoznacznie określić wartość tego typu biżuterii. Najtańsze modele dostępne na rynku to koszt rzędu 500 – 1000 zł. Najdroższe wzory mogą sięgać cenami nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Statystycznie Polacy przeznaczają na zakup obrączek ślubnych kwotę z przedziału od 1500 do 2000 zł. Ostateczna decyzja leży jednak po stronie zakochanych, ponieważ jest to w pełni indywidualna kwestia. 

Od czego zależy cena obrączek ślubnych?

Wiemy już, że między cenami poszczególnych modeli symboli miłości może znajdować się swego rodzaju przepaść. Ostateczny koszt biżuterii zależny jest od wielu czynników. Ogromne znaczenie ma kruszec, z którego zostanie ona wykonana. Do najbardziej kosztownych metali szlachetnych zaliczymy złoto oraz platynę. Dużą rolę odgrywa także próba kruszca. Im więcej czystego pierwiastka, tym wyższa jego cena. Kolejną istotną kwestią jest obecność kamieni szlachetnych. Bogato wysadzane symbole miłości najpewniej będą wymagały sporego funduszu. Warto zwrócić uwagę także na sklep jubilerski, w którym dokonujemy zakupu. Renoma marki podwyższa cenę. Wpływ na ostateczny koszt ma także indywidualność projektu. Jeśli wasze symbole miłości zostały stworzone zgodnie z niepowtarzalnym projektem, ich wartość z pewnością wzrośnie. 

Ceny pierścionków zaręczynowych

Równie ważnym wydatkiem dla zakochanego mężczyzny jest pierścionek zaręczynowy. Podobnie jak w przypadku obrączek, jednoznaczne określenie jego ceny może okazać się niemożliwe. W zależności od modelu, rodzaju zdobień, kruszcu, kamieni szlachetnych i producenta, wartość egzemplarza może być różna. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na statystyczne dane. Według nich, przeciętny Polak przeznacza na zakup pierścionka zaręczynowego kwotę z przedziału od 500 do 1500 zł. Na tej podstawie zaobserwować możemy jednoznaczne zerwanie z przesłankami, według których cena wizytówki narzeczonej miała wynosić co najmniej trzykrotność wypłaty mężczyzny.