Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy?

Bogato zdobione pierścionki zaręczynowe królują wśród gwiazd. Można odnieść wrażenie, że celebrytki prowadzą cichą rywalizację o to, która posiada najdroższą biżuterię. W 2016 roku na czele pojawiła się Mariah Carey, która swoje zaręczyn z Jamesem Packerem, przypieczętowała pierścionkiem wartym 10 milionów dolarów! Ta szalona suma na szczęście nie jest standardowa. Na rynku znajdziemy modele, których ceny zaczynają się już od 300 zł. Średnio Polacy przeznaczają na zakup pierścionka kwotę z przedziału 500 – 1500 zł. Cena symbolu miłości uzależniona jest od ilości i jakości kamieni szlachetnych, a także rodzaju kruszca. Nie istnieje jednoznaczna cena, którą należy wydać na pierścionek zaręczynowy. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych.

Czy pierścionek zaręczynowy musi zawierać diamenty?

Podczas wyboru pierścionka zaręczynowego, należy pamiętać o kamieniu szlachetnym. W social mediach najczęściej występuje oczywiście diament. Ten prestiżowy klejnot zachwyca swoim blaskiem, wywierając na wielu osobach wrażenie, iż to właśnie on musi koronować wizytówkę narzeczonej. Nic bardziej mylnego. Chociaż diament byłby faktycznie świetnym wyborem, z uwagi chociażby na jego niezwykłą trwałość, to nie jest on jedyną prawidłową opcją. Sklepy jubilerskie cały czas powiększają swoje asortymenty, kusząc konsumentów coraz to świeższymi ofertami. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo równie pięknych kamieni szlachetnych, o fantastycznych barwach i głębokiej symbolice. Począwszy od tych najpopularniejszy takich jak szafir czy rubin, aż po te mniej znane jak akwamaryn i tanzanit. 

Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Grawerunek na pierścionku zaręczynowym

Aby wizytówka narzeczonej stała się jeszcze bardziej wyjątkowa, warto zastanowić się nad dodaniem do niej grawerunku. Wiadomość umieszczona po wewnętrznej stronie pierścionka będzie znana jedynie zakochanym. Należy pamiętać, że w przypadku zmiany rozmiaru, napis może ulec zniszczeniu.